Tango - jak zacząć

Tango jest rodzajem tańca towarzyskiego pochodzącego z Buenos Aires (Argentyna) i Montevideo (Urugwaj). Taniec tango opiera się na muzyce o tej samej nazwie; tempo jest powolne, metrum parzyste 2/4. Charakterystycznym instrumentem muzyki tanga jest bandoneon. Tango argentyńskie jest tańcem bardzo sensualnym, pełnym pasji, a jednocześnie elegancji. Kroki nie są trudne - wystarczy nauczyć się kilku podstawowych, a następnie przeplatać je i lekko modyfikować.

Nauka

Na milondze (miejsce i czas, gdzie organizowana jest "potańcówka" z tangiem argentyńskim) możesz odnaleźć się jako widz. Najlepiej od tego zacząć, aby poczuć klimat związany z tangiem. Aktualne terminy najbliższych milong znajdziesz w stopce tej strony. Podejmiesz najważniejszą decyzję: chcę też tańczyć!
Umiejętność poruszania się można zdobyć:
- na kursach
- na okazjonalnych warsztatach
- na zgrupowaniach wyjazdowych
Swoje kroki najlepiej stawiać po kolei według tej listy, a najważniejsze jest jak najszybsze uczestniczenie w milongach. Nawet najprostsze kroki dają już przyjemność. Zdobywasz pewność siebie i budujesz doświadczenie. Często na pytanie: "Kiedy będę dobrze tańczyć?" pada odpowiedź "Po przyjściu na 100 milong". Jednej osobie zajmie to pół roku, innej 3-4 lata. To oczywiście uproszczenie, ale jest w nim sporo prawdy.

Niebawem (jesienią 2023) w Toruniu wystartuje kurs wprowadzenia na milongę. Pozostaw kontakt do siebie, odezwiemy się.